Bezmála 1,5 milionu korun inkasovali na spotřební dani z vína, více než 106 milionu na spotřební dani z piva, přes 178 milionu na spotřební dani z lihu a lihovin, přes 1,3 milionu na spotřební dani z tabáku a tabákových výrobků. Prvenství ve výběru spotřebních daní evidují u minerálních olejů, kde se výše vybrané částky pohybuje přes 2,3 miliardy korun. Na energetických daních pak vybrali téměř 91 milionů.
V rámci dovozů zboží ze zemí, které nejsou členskými státy Společenství, vybrali při celním řízení na cle, daních a dalších poplatcích přes 358 milionů korun. Do rozpočtu České republiky z toho odvedli necelých 91 milionů, zbytek odešel do rozpočtu Evropské unie.
V rámci tzv. dělené správy, kdy celníci vybírají a vymáhají pokuty, které fyzickým osobám a obchodním společnostem ukládají jiné státní organizace a instituce, odvedli dalších 205 milionů korun.
Celníci věnovali pozornost také oblasti boje proti padělkům a napodobeninám zboží. Jen ve východních Čechách zajistili téměř 100 tisíc kusů padělků. Pokud by se jednalo o originály, jejich cena by převyšovala 167 milionů korun. Úspěšnější byli při kontrolách na vnitřním trhu s více než 52 tisíci kusy padělků. V pomyslném žebříčku zajištěných komodit je nejvýše oblečení a obuv.
Všechno zboží, které zajistí, však nekončí pouze likvidací. Celníci se snaží vhodné zboží nabízet humanitárním organizacím. V roce 2012 předali více než 42 tisíc výrobků jednadvaceti humanitárním organizacím, které o padělky požádaly a splnily podmínky, jež jim v této souvislosti ukládá zákon.
Celkem 86 cizinců ze zemí mimo Společenství pracovalo bez platného pracovního povolení nebo v rozporu s ním. Suverénně největší skupinu, která porušovala zákon o zaměstnanosti v královéhradeckém a pardubickém kraji u ukončených kontrol v roce 2012, tvořili Ukrajinci. Za nimi pak následovali lidé z Vietnamu, Číny, Moldavska a Turecka. Celníci směřovali své kontroly do stavebnictví, stravovacích a ubytovacích služeb, zemědělství a jiných odvětví, ve kterých na základě vlastních poznatků typovali nejvyšší počet nelegálně zaměstnaných cizinců. U cizinců ze zemí EU platí zákonem stanovená oznamovací povinnost. Nesplnili ji zaměstnavatelé u 159 cizinců.
Hlídky mobilního dohledu pátraly po zboží, které by mohlo uniknout celnímu dohledu. Jen ve východních Čechách zkontrolovaly téměř 33 tisíc dopravních prostředků a zjistily 725 porušení právních předpisů. Uložily za ně pokuty a kauce ve výši téměř 785 tisíc korun. Při kontrolách celníci zajistili 289 litrů lihu a lihovin, téměř 64 tisíc litrů minerálních olejů, přes 14 tisíc kusů cigaret nebo 30 433 tablet léků s pseudoefedrinem.
Při kontrolách tzv. časového a výkonového zpoplatnění (platné dálniční kupóny a uhrazení mýtného poplatku u silničních motorových vozidel nebo jízdních souprav s hmotností nad 3,5 tuny) zjistili 3 327 porušení. Řidičům, kteří se snažili oklamat mýtný systém nebo použili dálnici bez platných dálničních kuponů, uložili blokové pokuty téměř za 2,5 milonu korun.